bizkimiz

aaaaBu çocukları yeniden okul hayatına kazandırmak, onlara bir gelecek umudu verebilmek için “Onun İşi Okumak” sloganıyla Ocak 2016’da yola çıktık. Tüm çocuklar gibi mülteci çocukların da en temel ihtiyacı olan eğitim hakkının onlara sunulması gerektiğine inanarak, Ağustos 2016’da Yeryüzü Çocukları Derneği’ni (YEÇED) kurduk.

“Onun İşi Okumak Projesi” ile İstanbul’da yaşayan, ilk ve ortaöğretim çağındaki mülteci çocukların, zorunlu çalışmalarının önüne geçerek, eğitimlerini güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını amaçlıyoruz. Proje kapsamında 128 çocuğun servis, kırtasiye gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır. 50 çocuğa da bu masraflarının haricinde “eğitim bursu” adıyla maddi destek verilerek, iş hayatına dönmelerinin önüne geçilmektedir.

“Telafi Merkezi Projesi” ile uzun yıllar eğitime ara vermiş veya hiç eğitim görmemiş, MEB okullarına hazır olmayan 25 öğrenciye hızlandırılmış eğitim veriyoruz. Akademik eğitimin yanı sıra okula uyum sürecinde gerekli temel davranış ve alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyoruz.

 

 

 

 

 

Tüm çocuklarımıza yaşadıkları travmaları atlatmalarına yardımcı olmak için sosyal aktiviteler, şenlikler, geziler düzenliyor ve psikolojik destek veriyoruz.

  • Karagümrük Mahallesi Ahmet Galip Paşa Sokak No: 2 Daire : 1 Fatih / İstanbul
  • (212) 909-2045
  • info@yeced.org
2019 Tüm haklar saklıdır. LLC AJANS